0

Bílý dům rozšířil seznam teroristických činů, které zamlčují média

Vidělo: 1596 lidí

Bílý dům rozšířil seznam teroristických činů, které podle jeho názoru přecházejí mlčením masmédia. Jsou mezi nimi jak málo známé incidenty, tak i útoky, které patří mezi hlavní světové události posledních let.

Prezident USA Donald Trump obvinil včera masmédia z toho, že přecházejí mlčením teroristické činy. „Stává se dokonce, že to (teroristické činy) vůbec neoznamují, a v mnoha případech to nepoctivý tisk nechce oznámit", řekl Trump ve svém projevu k vojákům na Floridě.

Analytici Bílého domu zařadili na seznam 78 teroristických činů, k nimž došlo od září 2014 až do prosince 2016. Jsou mezi nimi případy, o nichž nebylo široce informováno, jako třeba zranění občana Dánska v Saúdské Arábii v listopadu 2014 nebo zranění dvou amerických občanů v této zemi v lednu 2015.

Byly také uvedeny teroristické útoky, o nichž tisk aktivně informoval, jako třeba vražda kanadského vojáka u pomníku v Ottawě v roce 2014 a likvidace potenciálních teroristů na výstavě karikatur v Texasu v roce 2015.

 

Některé události ze seznamu patřily mezi nejvíce projednávané světové události. Jde mj. o teroristický čin v Tunisku v červnu 2015, kdy zahynulo 38 a bylo zraněno 39 turistů, a také o pokus o teroristický útok ve vlaku ve Francii v roce 2015, kdy američtí vojáci-turisté, kteří se ocitli náhodou na místě, teroristu odzbrojili.

Kromě toho zařadil Bílý dům na seznam zamlčovaných teroristických činů také explozi na palubě ruského letadla nad Sinají v říjnu 2015, kdy zahynulo 224 lidí, a teroristické činy v Paříži koncem roku 2015, v nichž zahynulo nejméně 129 lidí. Na seznamu jsou také teroristické útoky v Istanbulu v červnu 2016, v nichž zahynulo 45 lidí, a teroristický atentát v Nice v červenci 2016, který si vyžádal 84 lidských životů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.