0

Příčinou výbuchu ve francouzské atomové elektrárně byl vadný ventilátor

Vidělo: 1566 lidí

K výbuchu došlo ve strojovně v jaderné elektrárně Flamanville na severozápadě Francie, únik radioaktivních látek nehrozí.

Vadný ventilátor

Exploze se odehrála okolo 10 hodiny místního času na území stavěného třetího bloku jaderné elektrárny. To bylo příčinou požáru, ten ovšem oblast reaktorů nezasáhl. Nehledě na to ale byla činnost jednoho ze dvou bloků pozastavena… Na místo incidentu dorazili požárníci, záchranáři a lékaři.

Jak řekli RIA Novosti v prefektuře oddělení Manche, nejpravděpodobnější příčinou výbuchu byl zkrat.

Prefekt oddělení Manche Jacques Witkowski později prohlásil, že příčinou incidentu se stal výpadek v činnosti ventilátoru.

„Požár nebyl, pouze dým, jelikož když hoří izolace trubek, vzniká mnoho dýmu," řekl prefekt.

Radioaktivní nebezpečí nehrozí

Podle jeho slov nebyla událost ve strojovně nijak napojena na reaktor.

„Kromě toho místní prefektura nespustila plán, který počítá s ochranou občanů, jelikož žádné nebezpečí pro okolní prostředí a občany nehrozí," dodal Uvarov.
Jaderná elektrárna Flamanville se nachází na poloostrově Cotentin na březích průlivu La Manche 23 kilometrů od města Cherbourh.

Jadernou elektrárnu tvoří dva bloky s reaktory typu PWR P4, jež byly vyvinuty společností Framatome. Každý z nich má výkon 1300 MWt. Tato jaderná elektrárna vyrábí okolo 4 % veškeré elektrické energie Francie. Její první blok byl spuštěn v roce 1985.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.