0

Média oznámila vyřazení z provozu všech britských útočných ponorek

Vidělo: 1530 lidí

Všech sedm útočných ponorek vojenského námořnictva velké Británie bylo z různých příčin vyřazeno z provozu, přičemž ministerstvo obrany o tom ministerskou předsedkyni neinformuje, píše The Sun s odvoláním na vlastní zdroje.

Podle slov těch zdrojů tři nejnovější ponorky typu Astute, z nichž každá stála rozpočet 1,2 milionu liber šterlinků, stále narážejí na technické problémy, a čtyři starší ponorky typu Trafalgar dosluhují.

Bylo oznámeno, že se v současné době odstraňují v pěti ponorkách vady, a nejnovější ponorka Ambush se opravuje po srážce s cisternovou lodí nedaleko Gibraltaru. Jen ponorka Astute zůstává v moři, prochází ale zatím zkouškami a bude dána do bojové pohotovosti teprve za několik týdnů. Ve stavu bojové pohotovosti jsou jen strategické ponorky typu Vanguard nesoucí jaderné rakety.

 

Takže poprvé za desítiletí vznikla situace, kdy zůstala Velká Británie bez útočných ponorek. Za této situace „není možno reagovat na akce ruských ponorek v Severním moři", píše The Sun.

Vedení ministerstva obrany neinformovalo premiérku Theresu Mayovou o situaci v britské podvodní flotile ze strachu před její reakcí, tvrdí autor článku.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.