0

Turecký generální štáb informoval, jak probíhá osvobozování Al-Bábu od bojovníků IS

Vidělo: 1495 lidí

Generální štáb OS Turecka informoval ve středu o pokračování operace pro osvobození od bojovníků teroristické skupiny Islámský stát (v RF je zakázána) syrského Al-Bábu, jehož větší část už je pod kontrolou tureckých speciálních jednotek a syrské opozice.

„Větší část Al-Bábu kontrolují naše speciální jednotky a syrská opozice. Operace pro očištění města od bojovníků IS pokračuje. Naše vojenské letectvo zlikvidovalo v průběhu leteckých útoků (na severu Sýrie) 30 objektů IS včetně 16 budov kontrolovaných teroristy, 10 obranných pozic, tří štábů a jednoho skladiště munice. V průběhu vzdušných a pozemních operací bylo zlikvidováno 17 bojovníků IS", praví se v prohlášení generálního štábu OS Turecka.

Bylo také oznámeno, že „v důsledku exploze zaminovaného auta, kterou uskutečnili ve středu v Al-Bábu dva sebevražední teroristé IS u základny opoziční Svobodné syrské armády, zahynulo sedm jejích vojáků". V průběhu následující přestřelky bylo zlikvidováno osm bojovníků IS.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.