0

Mogheriniová prohlásila, že USA možná přijdou o roli světového lídra

Vidělo: 1560 lidí

Šéfka diplomacie Evropské unie Federica Mogheriniová je znepokojena tím, že USA možná přijdou o roli vůdčí světové mocnosti. Prohlásila to v interview pro list Die Welt, když hovořila o své návštěvě Washingtonu, která se uskutečnila minulý týden.

„Ještě nikdy jsem neviděla, aby byly USA natolik polarizované a rozdělené, natolik zatížené konflikty, jak je tomu nyní. Avšak ten, kdo by chtěl hrát úlohu globálního lídra, musí být vnitřně silný, sebejistý a stmelený," řekl šéfka unijní diplomacie.

„Když největší demokracie na světě demonstruje napětí na takové úrovni, může se to stát destabilizujícím faktorem pro celý zbývající svět," dodala Mogheriniová.

Podle jejích slov budou v budoucnu mezi USA a Evropou převládat pragmatické vztahy. „Přibližujeme se k nové fázi v našich vztazích. Budeme muset „oťukávat" každé téma, abychom pochopili, v čem je mezi námi shoda. Není to ale žádná tragédie," míní Mogheriniová.

Koncem tohoto týdne se mnozí představitelé nové americké vlády chystají na oficiální návštěvy do Evropy. Tak například šéf Pentagonu James Mattis se hodlá ve středu setkat se svými kolegy z NATO.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.