0

Nejméně 25 mrtvých po sebevražedném atentátu v Pákistánu

Vidělo: 1743 lidí

Nejméně 25 lidí zahynulo a desítky dalších byly zraněny při čtvrtečním sebevražedném pumovém útoku, jehož terčem se stalo shromáždění věřících v súfistické svatyni na jihu Pákistánu. Informovala o tom pákistánská televizní stanice Dawn, kterou citovala agentura Reuters. Policie útok potvrdila, ale zatím neupřesnila bilanci.

K atentátu se dosud nikdo nepřihlásil. Útočník vstoupil do svatyně v provincii Sindh v době, kdy se tu shromáždily davy věřících. Televizní stanice Geo s odvoláním na zdravotníky uvedla, že o život přišlo nejméně 30 lidí.

Jde o další ze série útoků, které se tento týden v Pákistánu odehrály. Nejvážnějším byl pondělní pumový útok, při kterém ve východopákistánském Láhauru zahynulo 13 lidí. Přihlásila se k němu frakce pákistánského Tálibánu Džamáate Ahrár.

Tato skupina se loni přihlásila k odpovědnosti za pumový atentát, při němž na Velikonoce v Láhauru ve veřejném parku zahynulo přes 70 lidí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.