0

Americký senátor: Máme štěstí, že prezidentem není McCain

Vidělo: 11 077 lidí

Amerika má štěstí, že jejím prezidentem není John McCain, protože v takovém případě by naše zem nevylézala z válek, prohlásil v interview pro ABC News bývalý kandidát na prezidenta USA, republikánský senátor Rand Paul, zastupující stát Kentucky.

Moderátor ABC News požádal Paula, aby komentoval řadu výroků arizonského senátora, mimo jiné jeho slova o tom, že USA se propadají do takové situace, kdy lidé začnou podporovat diktaturu.
Podle slov kentuckého senátora neměl McCain pravdu v ničem, co se týkalo zahraniční politiky USA během posledních 40 let.

„Podporoval válku v Iráku, což mělo podle mne za následek destabilizaci situace na Blízkém východě. A když se podíváte na mapu, pak tu uvidíte přinejmenším šest zemí, v nichž McCain podporoval pozemní operace ozbrojených sil USA," řekl senátor.

„John McCain si buď stěžoval na to, že někde nebojujeme, nebo na to, že jsme někde přestali bojovat příliš brzy," zdůraznil dále senátor Paul. Dále ostře kritizoval zahraničněpolitický postoj McCaina, jehož podstata spočívá ve snaze „svrhnout každý režim" kvůli „ochraně demokracie". Z jeho hlediska dokázala tato politika svou neefektivnost.

„Naše vměšování do syrského konfliktu, zaměřené na destabilizaci režimu Bašára Asada pouze posílilo chaos v této zemi. A kdybychom se dnes zbavili Asada, pak bych měl velké obavy o osud dvou milionů křesťanů, které brání," řekl senátor.

„Všechno, co říká McCain, prochází prizmatem jeho osobních neshod s prezidentem Trumpem, proto musíme přijímat jeho slova skepticky. John McCain je totiž ten, kdo hájí války všude. Naše zem by s ním zbankrotovala," je přesvědčen Rand Paul.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.