0

Dragon má problémy s navigací, nespojil se s ISS

Vidělo: 1553 lidí

Navigační problémy ve středu zamezily americké nákladní lodi Dragon, aby se podle plánu spojila s Mezinárodní vesmírnou stanicí (ISS). Oznámil to na Mysu Canaveral mluvčí amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Další pokus je naplánován na čtvrtek.

Nedělní start nosné rakety Falcon proběhl bez problémů, ale plánované spojení nákladní lodi Dragon s ISS se dnes muselo na poslední chvíli zastavit. Když byl Dragon jen několik set metrů od vesmírné stanice, kvůli navigační chybě byla operace zastavena. Loď ani šestičlenná posádka ISS nejsou podle NASA nijak ohroženy.

Společnost SpaceX vyslala k ISS loď Dragon v neděli z odpalovací rampy, z níž na přelomu 60. a 70. let minulého století startovali američtí astronauti k misím na Měsíc. SpaceX, za níž stojí americký podnikatel Elon Musk, si rampu pronajala na 20 let.

Na cestě k ISS je ve středu rovněž ruská nákladní loď Progress, která odstartovala z kazašského kosmodromu Bajkonur poprvé po nezdařeném prosincovém startu. Progress se má s ISS spojit v pátek.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.