0

V Damašku řekli, jak chtějí vyřešit otázku vojenské přítomnosti Turecka

Vidělo: 1410 lidí

V Damašku doufají, že otázku vojenské přítomnosti Turecka na území Sýrie se podaří urovnat politickými prostředky, aniž by konflikt vyústil v přímou vojenskou konfrontaci, prohlásil v interview pro RIA Novosti syrský ministr pro otázky usmíření Ali Hajdar.

„Politika syrského vedení se v této otázce nezměnila. V našem postoji k přítomnosti tureckých ozbrojených sil k žádným změnám nedošlo. Pokládáme to za porušení suverenity a za okupaci Sýrie,", řekl syrský ministr.

Současně zdůraznil, že „volba místa, doby a nástrojů, které mají zajistit vyřešení tohoto problému, jsou výsadou vojenského a politického vedení Sýrie". „Bylo by žádoucí, aby byla (tato otázka) vyřešena hned v počátečním stadiu politickými prostředky, aniž by vše vyústilo v přímou vojenskou srážku," podotkl syrský ministr.

Podle jeho slov se snaží Ankara vnutit Sýrii svou přítomnost na jejím území, což vytváří předpoklady pro podobný střet. „Jiná otázka ovšem je, jestli dokáže Rusko zabránit tomu, aby celá věc přerostla ve vojenskou konfrontaci, a jestli dokáže přesvědčit Turecko, aby se vzdalo záměru setrvat v Sýrii na dlouhou dobu," prohlásil zdroj agentury.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.