0

NYT se dozvěděl o Trumpových plánech zvýšit výdaje na obranu

Vidělo: 1465 lidí

Americký prezident Donald Trump pověří federální agentury úkolem vypracovat návrhy týkající se rozpočtu na příští finanční rok, přičemž nový dokument předpokládá růst rozpočtových výdajů na obranu, informuje list The New York Times.

Zdroje listu sdělily, že USA zvýší obranný rozpočet díky tomu, že omezí jiné výdaje. Jedná se mimo jiné o škrty ve výdajích pro Agenturu pro ochranu životního prostředí.

Přitom ale financování sociálních nebo zdravotních programů úřady omezovat nehodlají.

Úředníci z nové administrativy vycházejí při plánování rozpočtu USA z toho, že růst HDP bude v roce 2017 na úrovni 2,4 %. V průběhu předvolební kampaně Trump slíbil, že dosáhne úrovně 3 %, úřady ale nevěří, že v prvním roce prezidentství republikána lze takového výsledku dosáhnout.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.