0

Americký generál vypověděl, kde mohou v Sýrii vytvořit bezpečné zóny

Vidělo: 1486 lidí

„Bezpečné zóny“ mohou být vytvořeny v oblastech Sýrie, kde již byla učiněna opatření pro stabilizaci a kde se již poskytuje humanitární pomoc, prohlásil náčelník velení USA na Blízkém východě, generál Joseph Votel.

Podle slov generála, kterého cituje Foreign Policy, jsou bezpečné zóny životaschopná koncepce, kterou je možné realizovat v „oblastech, kde je již zajištěna bezpečnost a již se provádějí humanitární operace a stabilizace". Votel nekonkretizoval, jaké oblasti konkrétně má v Sýrii konkrétně na mysli.

Votel současně s tím prohlásil, že vytvoření těchto zón nebude lehké, a proto bude potřeba „mít všechny zdroje", včetně pozemních vojsk, aby bylo možné oblasti ochránit a podporovat.

Generál přitom neřekl, že by to měla být americká vojska, dal na vědomí, že to mohou být místní síly, které USA připravují.

Foreing Policy si myslí, že je plně pravděpodobné, že činnosti pro vytvoření bezpečných zón v Sýrii jsou zahrnuty do plánu činnosti USA v regionu, který byl dříve předán Pentagonu a Bílému domu podle nařízení prezidenta Donalda Trumpa. Americký prezident dříve nepřipouštěl vytvoření těchto zón pro řešení humanitárních problémů obyvatel Sýrie.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.