0

Turecko může zabránit USA v přístupu na základnu Incirlik

Vidělo: 1587 lidí

Turecká vláda může zabránit americkým vojákům v přístupu na leteckou základnu Incirlik, pokud Washington bude spolupracovat s kurdskými jednotkami lidové obrany (YPG) a Sjednocenou demokratickou stranou (PYD) během operace proti IS v oblasti syrské Rakky. O tom informuje Yeni Safak s odkazem na zdroje.

Podle informací zdroje Ankara také přemýšlí o možnosti uzavřít vzdušný prostor země pro americké letectvo.

Na jednáních s Washingtonem přitom představitel Turecka prohlásil, že nebudou nic namítat proti účasti Svobodné syrské armády a arabských a kurdských obyvatel, jež žijí v oblasti Rakky, v operaci.

USA podporují síly takzvané Syrské arabské koalice, které se nacházejí v opozici vůči prezidentovi Bašáru Asadovi a vedou boj s IS u Rakky a na jiných místech.

Americké letectvo využívá leteckou základnu Incirlik spolu s Tureckem, tam se také nachází letouny několika zemí, které patří do mezinárodní koalice v čele s Washingtonem, jež se účastní letecké operace proti IS.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.