0

EK pohrozila zemím EU, které nepřijímají uprchlíky, uvalením sankcí v září

Vidělo: 1670 lidí

V případě, že členské země Evropské unie nesplní do září závazky v rámci programu přemístění uprchlíků z území Řecka a Itálie, může Evropská komise zavést sankce proti těm státům, které neplní rozhodnutí EU o přijímání žadatelů o azyl, prohlásil ve čtvrtek eurokomisař pro migraci a vnitřní záležitosti Dimitris Avramopulos.

„Evropská komise uplatní bez zaváhání svou moc v rámci smluv," řekl novinářům v Bruselu.

Kromě toho Avramopulos oznámil, že zatím bylo asi 15,5 tisíce uprchlíků, nacházejících se na území Řecka a Itálie, vypraveno do jiných zemí Evropské unie v rámci závazků společenství, že během dvou let bude přemístěno až 40 tisíc žadatelů o azyl z území těchto dvou států. Podle slov eurokomisaře zaslal ministrům vnitra EU dopisy, v nichž jim připomíná, že je třeba, aby uzavřené závazky splnili do té doby, než v září vyprší jimi schválené schéma přemístění a ubytování žadatelů o azyl.

V září roku 2015 přijali ministři vnitra EU většinou hlasů rozhodnutí o tom, že přemístí do 23 ze 28 zemí společenství kromě původně dohodnutých 40 tisíc žadatelů o azyl dalších 120 tisíc uprchlíků, nacházejících se na území Evropské unie.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.