0

Nexit? Více než polovina Nizozemců chtějí vystoupení země z EU

Vidělo: 1495 lidí

Více než polovina obyvatel Nizozemska jsou pro vystoupení země ze složení Evropské unie a hledání alternativní obchodní dohody s evropskými zeměmi. Svědčí o tom výsledky průzkumu provedeného britským střediskem Bruges Group.

Pro zachování členství Nizozemska v EU hlasovalo 39 % dotázaných. Pro vystoupení z unie a účast v Evropském jednotném trhu se vyslovilo 23 % respondentů. Dalších 27 % podporuje Nexit za podmínky, že bude dosaženo dohody o volném obchodu. 11 % dotázaných nemohlo na tuto otázku odpovědět. Takže vyloučíme-li respondenty, kteří se „hlasování zdrželi", vychází, že 56 % Nizozemců by chtělo vystoupení země z EU.

„Po celé Evropě a za jejími hranicemi si chtějí lidé vrátit kontrolu nad vlastními životy. Zkoordinovaná kampaň pro Nexit provedená podle britského vzoru může časem přiblížit Nizozemsko k vystoupení z EU", oznámila Bruges Group. Podotýká, že Velká Británie ráda uvítá Nizozemce v „nové Evropě bez EU".

Parlamentní volby v Nizozemsku se budou konat 15. března. Četná média a mnozí analytici předpovídají vítězství Strany svobody Geerta Wilderse, jehož nazývají v Evropě „holandským Trumpem". Nejednou se vyslovil pro stažení z oběhu eura a návrat ke guldenu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.