0

V Japonsku se zřítil vrtulník, všech devět lidí na palubě zahynulo

Vidělo: 1640 lidí

Všech devět členů posádky záchranářské helikoptéry při nedělní havárii v japonské prefektuře Nagano zemřelo. V pondělí to podle serveru Japan News potvrdily místní úřady. Vrtulník se zřítil při nácviku záchranné operace. Na palubě bylo sedm hasičů, technik a pilot, který měl nalétáno 5 100 letových hodin. Příčina tragédie zůstává nejasná.

Helikoptéra záchranného sboru prefektury Nagano nacvičovala záchranu horolezců v ohrožení, narazila přitom ale do svahu hory Hačibuse, asi 250 kilometrů severozápadně od metropole Tokia.

Smrt tří lidí byla potvrzena již v neděli, pak ale muselo být pátrání přerušeno kvůli špatnému počasí, napsala ČTK. Šest těl bylo objeveno pod trupem vrtulníku, řekl agentuře AFP mluvčí policie.

Posádka se měla ozvat po přistání v neděli ve 13:53 místního času, rádiový kontakt už ale nenavázala. Ve 14:37 proto bylo vyhlášeno pátrání a v 15:10 pátrací týmy našly ve výšce téměř dvou tisíc metrů nad mořem trosky.

Příčina neštěstí zůstává nejasná, protože stroj prošel běžnou předletovou kontrolou, pilot nehlásil žádné potíže a počasí bylo příznivé.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.