0

Trump označil Obamu za „slabocha“, jehož Rusko „rozmačkalo“

Vidělo: 1574 lidí

Americký prezident Donald Trump obvinil svého předchůdce Baracka Obamu ze slabosti vůči Rusku.

„Osm let rozmačkávalo Rusko prezidenta Obamu, stávalo se silnějším a silnějším, zabralo Krym a zvýšilo počet raket. Slaboch!" — napsal Trump na Twitteru s tím, že se odvolal na vysílání kanálu Fox News, kde se projednávalo toto téma.

Dříve nejmenované zdroje v americké administrativě řekli novinám New York Times, že Moskva, podle jejich názoru, porušuje Dohodu o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF Treaty). V publikaci se tvrdí, že Rusko vytvořilo jednotky raket s plochou dráhou letu startujících ze země třídy země-země.

Ředitel oddělení pro otázky nerozšiřování a kontroly zbraní ruského ministerstva zahraničí Michail Uljanov prohlásil pro RIA Novosti, že veškerá podobná vyjádření jsou nepodložená. Trump v rozhovoru pro Reuters řekl, že by tuhle otázku chtěl projednat s Putinem.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.