0

Světové auto roku vyhraje SUV, Škoda Kodiaq to ale nebude

Vidělo: 1582 lidí

Ačkoli se Škoda Kodiaq probojovala do širšího finále ankety o Světové auto roku 2017, teď už je jasné, že nevyhraje. Užší finále obsadily tři jiné vozy. Po evropské anketě i zde bude vítězem SUV.

Světové auto roku (WCOTY) bylo kdysi doménou především amerických aut. Byla to taková konkurence k evropské anketě a s přehledem se tu na předních příčkách umisťovaly vozy, které jezdily pouze v USA. Jenže ty roky jsou pryč a teď vládne WCOTY Evropa, konkrétně koncern Volkswagen.

Z deseti finalistů zvolila odborná porota do užšího finále tři vozy, kde dva jsou právě z koncernu VW. Jde o Audi Q5 a Volkswagen Tiguan. Ty pak doplňuje Jaguar F-Pace. Všimněte si, že vítězem bude určitě SUV.

Z desítky tak vypadl nejen kodiak, ale třeba i Honda Civic, Audi Q2, Mazda CX-9 nebo Toyota C-HR. Svá želízka v ohni ale mají ještě i další automobilky v dílčích podkategoriích, jako je nejpokrokovější auto, zelený vůz, nejlepší design či nejlepší městské a luxusní auto.

Jen připomínáme, že evropskou anketu vyhlásili před pár dny na autosalonu v Ženevě. Vítězem se stal Peugeot 3008, tedy také jakési první SUV.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.