0

V Ankaře vyzvali přehodnotit migrační dohodu s Evropskou unií

Vidělo: 1484 lidí

Turecký ministr pro záležitosti EU Omer Čelik prohlásil, že Ankara nevidí dále důvod podporovat migrační dohodu s Evropskou unií, informuje agentura Reuters.

Ankara a Brusel uprostřed března 2016 dohodly plán pro boj s migrační krizí. Dokument počítá s tím navracet všechny nelegálně příchozí do Řecka z tureckého území a s přijímáním do EU legálních migrantů-Syřanů z Turecka podle principu jeden za jednoho. V rámci této dohody Evropská komise také navrhla Evropskému parlamentu a Radě EU sejmout vízovou povinnost z tureckých občanů.

Omer Čelik řekl, že Ankara vyplnila svoji část dohod, ale evropské země své slovo nedodržely.

Podle slov tureckého ministra je očividné, že evropské země nemohou zaujmout objektivně a čestně svoji pozici ve věci liberalizace vízové povinnosti pro turecké občany. Ministr dodal, že přišel čas přehodnotit dohody s EU.

Minulý týden promluvil o možnosti anulovat dohody turecký premiér Muvlüt Čavušoglu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.