0

Bojovníci nedokázali protrhnout obranu historického centra Damašku

Vidělo: 1385 lidí

Několik hodin po zahájení bojů proti syrské armádě se extremistům z Džabhat an-Nuṣrah a jejím spojeneckým skupinám dosud nepodařilo proniknout na náměstí Abbasidov na východě Damašku, uvádí korespondent RIA Novosti z místa událostí.

Před časem se bojovníkům podařilo proniknout a opevnit se v prostorách starého autobusového nádraží v předměstí Džobar. Ale klíčový úsek (kolem 400 metrů) ulice pod názvem Farisa al-Huri, která rozděluje prostor nádraží a náměstí Abbasidov, se stále nachází pod kontrolou vojáků. Právě na tomto úseku fronty probíhají nejkrutější boje — extremisté se snaží proniknout k náměstí, aby získali odrazový můstek k útokům na historické čtvrtě hlavního města.

Vládním vojskům pomáhá vojenské letectvo, které za svítání obnovilo nálety na střelecká stanoviště teroristů na okrajích města. Kromě toho dělostřelecká baterie vede řízenou střelbu z hory Kasjun (dominující výšky nad Damaškem) na stanoviště bojovníků.

Současně elitní vládní vojska stále více uzavírají kruh kolem velkého oddílu teroristů, zablokovaného v průmyslové zóně El-Magazil na severu Džobaru. Toto území může být vyčištěno už v nejbližší době.

Strategický význam Džobaru spočívá v tom, že mezi ním a průmyslovou zónou Kabun vede silnice, spojující Damašek a Homs. Kromě toho je to výhodné místo vzhledem k blízkosti ke Starému městu, což umožňuje bojovníkům prakticky každodenně ostřelovat jiné obvody hlavního města, nacházející se pod ochranou syrské armády. K nim patří čtvrť Mazraa, kde se nachází ruské velvyslanectví.

Kromě bojovníků je v Džobaru soustředěna značná část obyvatel Damašku: někteří z obyvatel dobrovolně spolupracují s teroristy, zatímco jiné drží extremisté násilně jako živý štít.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.