0

Nejdražším městem světa je Singapur. Londýn zlevnil díky slabší libře

Vidělo: 1624 lidí

Nejdražší města světa jsou Singapur a Hongkong. Z Evropy je nejdráž v Curychu. Po referendu o brexitu zlevnil Londýn kvůli oslabení libry. Praha je v rámci Evropy na 30. místě. Vyplývá to z žebříčku Economist Intelligence Unit zveřejněného v úterý.

Žebříček porovnává ceny více než 150 položek ve 133 městech světa. Horním příčkám dominuje Dálný východ a západní Evropa. Singapur je na prvním místě čtyři roky po sobě. V první desítce jsou čtyři evropská města - vedle Curychu, Ženeva, Kodaň a Paříž. Francouzská metropole je v první desítce jediná, kde se platí eurem.

Londýn oproti loňskému žebříčku výrazně klesl ze šestého na 24. místo. Důvodem bylo především oslabení libry po referendu o brexitu loni v létě.
Nejdražší města světa
Singapur
Hongkong
Curych
Tokio
Ósaka
Soul
Ženeva
Paříž
New York
Kodaň
Zdroj: Cost of Living Survey 2017,
Economist Intelligence Unit

Praha je při srovnání měst v rámci Evropy na 30. místě mezi Aténami a Moskvou. Loni byla česká metropole o sedm příček výš.

Nejlevnějším ze srovnávaných měst je podle žebříčku hlavní město Kazachstánu Almaty, která vystřídala město nigerijský Lagos. Z Evropy jsou nejlevnější Kyjev a Bukurešť.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.