0

Prémie v Porsche jako ze snu: Každý zaměstnanec dostane čtvrt miliónu. I uklízečky

Vidělo: 1802 lidí

Výrobce německých luxusních automobilů Porsche vyplatí svým zaměstnancům za loňský rok odměnu 9111 eur (246 tisíc korun) na osobu. Ve středu o tom informovala agentura DPA. Odměna se týká všech 21 tisíc zaměstnanců Porsche v Německu – od inženýrů po uklízečky. V mladoboleslavské automobilce Škoda Auto dostanou letos zaměstnanci prémie zhruba 90 tisíc korun.

Škoda zaměstnává 29 580 lidí, tedy o 8580 více než Porsche, a dosáhla provozního zisku 32,4 miliardy korun.

Automobilka Porsche, která je součástí koncernu Volkswagen, v loňském roce zvýšila provozní zisk o téměř 14 procent na rekordních 3,9 miliardy eur (106 miliard korun). Tržby se jí zvýšily o téměř čtyři procenta na 22,3 miliardy eur (602 miliard korun).

Odměna v Porsche se zvyšuje z 8911 eur v předchozím roce.

Koncern se zotavuje z dopadů emisní aféry

Volkswagen se zotavuje z dopadů emisního skandálu. Koncern loni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 miliónů naftových vozů instaloval podvodný software, který umožňoval v testech vykázat výrazně nižší emise oxidů dusíku než ve skutečnosti. Automobilka souhlasila s pokutou 4,3 miliardy dolarů (zhruba 111 miliard korun).

Koncern Volkswagen se chce do konce letošního roku vrátit na americký trh s dluhopisy. Už tento čtvrtek se po roce a půl vrací na evropský dluhopisový trh.

V důsledku dieselové aféry teprve před týdnem němečtí vyšetřovatelé prohledávali sídlo Audi v německém Ingolstadtu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.