0

Odborníci varovali, že rok 2017 bude bohatý na meteorologické anomálie

Vidělo: 1548 lidí

V roce 2017 obyvatele planety čekají extrémní meteorologické jevy, oznámila BBC s odkazem na Světovou meteorologickou organizaci.

Podle meteorologů v roce 2016 byla globální teplota rekordně vysoká, pokračovalo stoupání hladiny světového oceánu a koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře. Letos tyto jevy budou ještě zesíleny.

Podle ředitele Světového programu výzkum klimatu Davida Carlsona dnes na celé planetě probíhají významné změny, jež překračují chápání meteorologů. „Dnes jsme se setkali s něčím naprosto novým," zdůraznil.

Již začátkem roku 2017 bylo zaznamenáno velké množství nezvyklých meteorologických jevů. Pouze na území USA bylo zaznamenáno přes 11 tisíc teplotních rekordů, stojí v uveřejněné zprávě.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.