0

Scotland Yard zveřejnil teroristovo jméno

Vidělo: 1611 lidí

Britští vyšetřovatelé zveřejnili totožnost teroristy z Londýna. Je jím dvaapadesátiletý Khalid Masood. Premiérka Theresa Mayová už dříve řekla, že muž byl narozen v Británii a dříve ho prověřovala MI5. Měl bohatou kriminální minulost.

„Policii byl znám a měl pestrou trestní minulost,” prohlásil mluvčí Scotland Yardu.

Masood se podle informací vyšetřovatelů narodil v hrabství Kent a v poslední době se zdržoval v oblasti West Midlands. Disponoval údajně několika různými identitami.

Premiérka Mayová ve čtvrtek britským poslancům přiznala, že Masooda v minulosti prověřovala kontrorozvědka MI5 kvůli podezření na extremismus, ale později případ uzavřela a v nedávné době terorista v hledáčku tajných služeb nebyl.

Scotland Yard k tomu připojil, že Masood měl také u policie záznam kvůli nezákonnému držení zbraní. Poprvé se atentátník dostal do problémů se zákonem v listopadu 1983, posledního známého provinění se dopustil v roce 2003, kdy byl přistižen s nožem nepovolené velikosti.

Podle listu The Guardian Masood nefiguroval na seznamu zhruba 3000 podezřelých radikálů, o nichž britská bezpečnost soudí, že by mohli zaútočit.

"Masood nebyl v současnosti předmětem žádného vyšetřování a nebyly žádné předchozí informace o tom, že by měl v úmyslu spáchat teroristický útok," uvádí se v prohlášení britské policie.

"Nicméně byl znám policii pro celou řadu předchozích rozsudků za napadení, včetně těžkého ublížení na zdraví, držení útočných zbraní a narušování veřejného pořádku," dodali strážci zákona.

Srazil desítky lidí

Masood najel ve středu odpoledne pronajatým autem na Westminsterském mostě v centru Londýna na chodník a srazil tři desítky lidí, z nichž dva zemřeli.

Muž přejel přes celý most a o chvíli později narazil do plotu okolo britského parlamentu. Skrze otevřenou bránu pronikl za plot, kde s nožem napadl neozbrojeného policistu, který právě odcházel z práce, a zabil ho.

Následně byl zastřelen členem ochranky ministra obrany Michaela Fallona.

Islámský stát ohlásil, že Masood útočil jeho jménem.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.