0

Přes 10 tisíc ozbrojenců se pokoušelo obsadit syrské město Hamá

Vidělo: 1404 lidí

Skupina čítající 10 tisíc bojovníků Fronty an-Nusra (v Rusku zakázaná) a členů k nim přimknuvších bojůvek se od 21. března pokoušela obsadit syrské město Hamá.

„Řada bojůvek se od 21. března pokoušela obsadit město Hamá. V oblasti kontrolované opozicí byla vytvořena skupina čítající přes 10 tisíc bojovníků, její základ tvořily oddíly Fronty an-Nusra a bojůvky, které se k nim připojily. Během útoku se teroristům, kteří využili své početní převahy, podařilo obsadit několik obcí v okolí města Hamá a přiblížit se těsně k městu," řekl důstojník.

Kromě toho zdůraznil, že díky akcím syrské armády a podpoře ruských VKS byla situace v dané oblasti stabilizována.

„Za čtyři dny bojů bylo v této oblasti zlikvidováno přes 2 100 ozbrojenců, 55 kusů obrněné techniky, 22 džihád-mobilů, přes 100 automobilů s těžkými zbraněmi. V současné době operace, jejímž cílem je likvidace ozbrojenců v okolí města Hamá, pokračuje, syrská vojska přešla do protiútoku,".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.