0

Stálá zástupkyně USA při OSN slíbila, že Washington nedovolí, aby se Izraeli ubližovalo

Vidělo: 1522 lidí

Za nové administrativy nedovolí USA, aby se Izraeli ubližovalo, a aby se přijímaly rezoluce zaměřené proti němu, prohlásila v pondělí stálá zástupkyně USA při OSN Nikky Haleyová.

Koncem minulého roku její předchůdkyně Samantha Powerová jmenovaná do této funkce demokratickou administrativou Baracka Obamy nevyužila poprvé práva veta a zdržela se hlasování o rezoluci č. 2334 odsuzující výstavbu izraelských osad na palestinských územích. Tím bylo umožněno schválení tohoto dokumentu.

„Už nikdy neuvidíme to, co bylo v případě rezoluce č. 2334", řekla Haleyová na americko-izraelské konferenci ve Washingtonu. Ujistila, že „nikdo nemá žádné pochyby o americké podpoře Izraele".

Kdy hovořila o hlasování o této rezoluci, vyjádřila Haleyová jistotu v tom, že USA „udělaly krok, který je ukázal slabými jako nikdy předtím".

Předseda sněmovny reprezentantů Kongresu USA Paul Ryan obvinil ze své strany předchozí administrativu z „nedostatku důvěry" k Izraeli. „Oddanost prezidenta Donalda Trumpa Izraeli nevyvolává pochyby", řekl.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.