0

Izraelští policisté zastřelili Palestinku, která je ohrožovala nožem

Vidělo: 1492 lidí

Izraelská policie ve středu v centru Jeruzaléma zastřelila Palestinku, která policisty ohrožovala nožem. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura AP. Mluvčí policie upřesnila, že se žena snažila bodnout nožem policisty ve službě poblíž Starého města v Jeruzalémě.

Jde o další z řady incidentů, při nichž Palestinci útočí na izraelské bezpečnostní složky, často právě nožem. Poslední vlna násilí vypukla na podzim roku 2015, kdy vrcholily spory o posvátná místa na Chrámové hoře v Jeruzalémě.

Na palestinské straně od té doby zemřelo přes 250 lidí, na izraelské více než 40.

V Izraeli se za příčinu násilností vydává podněcování ze strany palestinské samosprávy, podle Palestinců je to naopak výsledek dlouhodobě neřešeného izraelsko-palestinského diplomatického sporu o palestinský stát. Poslední kolo mírových rozhovorů ztroskotalo v roce 2014.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.