0

V Číně objevili ruiny starověkého města

Vidělo: 1705 lidí

Čínští archeologové na severozápadu země objevili ruiny starověkého osídlení, uvádí agentura Sin-chua.

Trosky města nalezla v oblasti vyschlého jezera Lobnor v autonomní oblasti Sin-ťiang vědecká expedice, které se účastnili pracovníci Sin-ťiangského institutu starověkých památek a archeologie. Po prozkoumání stavebních materiálů použitých na budování staveb vědci došli k závěru, že město se na tomto místě objevilo ve II. — III. století.

Osídlení leží 57,5 kilometrů jižně od starověkého městečka Loulan, které bylo objeveno v roce 1900. Mělo kruhový tvar a jeho průměr byl asi 300 metrů. Jak Sin-chua oznámil jeden z pracovníků institutu, město bylo obklopeno hradbami o výšce 2,5 metru a šířce od 2,2 do 2,7 metrů.

Poblíž osídlení byly objeveny hroby, ve kterých vědci našli měděná zrcadla, hřebínky, talířky a další pohřební předměty. Ve dvou hrobech byly nalezeny pozůstatky brokátu, což podle vědců může znamenat, že patřily aristokratům království Loulan, uvádí Sin-chua.

O království Loulan existuje první zmínka v historických pramenech z II. století před našim letopočtem. V této době bylo království důležitým bodem na Hedvábné stezce. Později bylo království opuštěno a nyní je celá oblast zasypána pískem.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.