0

MMF informoval, co může podkopat finanční systém Evropské unie

Vidělo: 1553 lidí

Snížení ziskovosti evropských bank a nárůst nesplácených úvěrů může zvýšit rizika pro finanční systém EU, uvádí se v části Globální stabilita světové předpovědi Mezinárodního měnového fondu (MMF).

„Kombinace nízkého zisku, omezení přístupu k soukromému kapitálu a obtíže spojené s nesplacenými dluhy brání obnovení (evropské ekonomiky) a může znovu zvýšit systémová rizika," uvádějí analytici fondu.

MMF nevylučuje, že setrvačnost obnovení finančního sektoru EU, která byla nastavena v dřívější době, nemusí stačit pro úplné překonání krizových tendencí.

„Protivítr také může ovlivnit ziskovost velkých a systémově důležitých bank v Evropě. Snaží se rozvíjet na globálním trhu a vytvářet tam konkurenci, v některých případech to může vyvolat problémy ziskovosti v jejich domácích zemích," varuje fond.

Dříve hlava MMF Christine Lagardeová v Bruselu podotkla, že zejména jižní státy Evropy musí zakončit proces ozdravení finančního systému, protože nesplácené úvěry tlačí na ekonomický potenciál těchto zemí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.