0

Trump prohlásil, že hrozba jaderné války mezi USA a KLDR je reálná

Vidělo: 1661 lidí

Prezident USA Donald Trump vyjádřil naději na mírové urovnání situace na Korejském poloostrově. Uznal přitom, že hrozba jaderné války s KLDR existuje.

„Doufám, že (předák KLDR Kim Čong-un) chce mír, my také chceme mír, a to bude definitivní řešení, musíme se ale podívat, co bude", řekl Trump v interview pro televizní stanici TMJ4-TV.

„Je třeba vždy být ve střehu. Přesně nevíme, s kým máme co do činění. Měl jsem výbornou schůzku s předákem ČLR (Si Ťin-pchingem), tato schůzka mi říká o mnohém, a vidíte, že mnohé se také děje. (Číňané) mají dost velký vliv na KLDR. Podíváme se, co se bude dít. To je velmi složitá situace", dodal prezident, když odpovídal na otázku, jestli se mají Američané obávat eventuální jaderné války s KLDR.

Trump také prohlásil, že řešením problému KLDR se měl zabývat bývalý prezident USA Barack Obama nebo jeho předchůdci,i ale ti „to pořád odkládali".

„Teď jsem v takové situaci, kdy má (Kim Čong-un) jaderné zbraně. A musíme s tím něco udělat", zdůraznil americký předák.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.