0

Český voják se stal v Iráku Hrdinou týdne

Vidělo: 1443 lidí

Český voják z polního chirurgického týmu se stal v Iráku Hrdinou týdne. Ocenění mu v pondělí udělilo velení koaličních sil, pod které česká jednotka spadá. Titul nadporučík T. V. obdržel za nadstandardní plnění úkolů během dosavadního působení v Iráku i během přípravy na nasazení. Informoval o tom mluvčí generálního štábu Jan Šulc.

"Gratulace a poděkování patří nejen oceněnému vojáku, ale i všem ostatním příslušníkům jednotky za jejich výkony a řadu zachráněných lidských životů. Během návštěvy u jednotky jsem se mohl přímo na místě seznámit s náročnými podmínkami, v nichž naši zdravotníci působí. Musím konstatovat, že jsou opravdovými profesionály na svém místě," uvedl náčelník generálního štábu Josef Bečvář.

Polní chirurgický tým v Iráku působí od prosince. Od té doby provedl kolem 30 operací. Jeho členové pomáhají iráckým vojákům, policistům i civilistům, kteří jsou zraněni v rámci operace na osvobození Mosulu z rukou islámských radikálů takzvaného Islámského státu.

Zhruba dvacetičlenná jednotka bude v Iráku působit do června.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.