0

Nejsme teď přátelé: Polsko se urazilo na Macrona

Vidělo: 1596 lidí

Prohlášení kandidáta na prezidenta Francie Emmanuela Macrona o sankcích proti Polsku podkopává přátelství mezi dvěma státy, míní polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski.

Macron totiž prohlásil, že hodlá v případě zvolení prezidentem usilovat o sankce proti Polsku. Příčinou je zejména přemístění na polské území výroby řady podniků z ostatních států EU a odmítnutí Varšavy přijmout imigranty v rámci evropského programu.

„Toto prohlášení je porušením pravidel přátelství s Polskem. Divná slova z úst politika zakladatelské země Evropské unie," napsal Waszczykowski na svém účtu na Twitteru.

V druhém kole francouzských prezidentských voleb 7. května bude Macron soupeřit s vůdkyní Národní fronty Marine Le Penovou. „Volební kampaň má vlastní rétoriku, ale ta má mít jisté meze," poznamenal polský ministr.

Den předtím Witold Waszczykowski prohlásil, že Varšavě víc vyhovuje jako prezident Macron, kdežto politický program Le Penové označil za „neklid pro Evropu a Polsko."

Macrona ale označil diplomat za předvídatelného a zkušeného politika.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.