0

USA podruhé během týdne testovaly mezikontinentální balistickou raketu

Vidělo: 1509 lidí

Americká armáda podruhé za týden provedla testový start mezikontinentální balistické rakety Minuteman III, uvádí televizní stanice Fox News s odvoláním na oznámení Letectva USA.

Raketa byla vypuštěna okolo 3:00 místního času ze základny Vandenberg ve státu Kalifornie. Uletěla více jak čtyři tisíce mil a spadla do Tichého oceánu nedaleko Marshallových ostrovů.

První test Minuteman III proběhl 26. dubna. Zároveň zástupkyně Velení globálních útoků Letectva USA oznamovala, že se testy plánují rok dopředu a nejsou spojeny se situací okolo KLDR.

Minuteman III je schopna zasahovat cíle ve vzdálenosti až 12 tisíc kilometrů. V současnosti je to jediná mezikontinentální balistická raketa pozemní dislokace přijatá ve výzbroji USA. Celkově Američané mají 450 takových raket a ve výbavě zůstanou minimálně do roku 2020.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.