0

Skautce, která se na demonstraci postavila neonacistovi, vyhrožují lynčem

Vidělo: 1492 lidí

Policie přijala bezpečnostní opatření k zajištění bezpečnosti 16leté skautky známé z prvomájové demonstrace v Brně. Dívka se postavila extremistům a fotografie pak obletěla svět. Na Facebooku se objevila stránka vyzývající k lynčování studentky.

„Policie vyhodnocuje související rizika, přijímá kroky k zajištění bezpečí dívky a zvažuje právní kvalifikaci tohoto nebezpečného jednání,“ informovalo na twitteru Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH).

Podle mluvčího policejního prezidia Jozefa Bocána se případem zabývají jihomoravští policisté. Ti žádné bližší informace k jednotlivým krokům poskytovat nebudou.

Dívka v neděli podle ČTK uvedla, že se ve všech svých mediálních vyjádřeních snažila upozorňovat na prorůstání nenávistného uvažování do společnosti.

„Nepředpokládala jsem, že důkaz toho, co popisuji, se ukáže takto rychle. Považuji za alarmující, že je v České republice lidem, kteří se nenásilně staví za hodnoty humanity a proti nenávisti a fašismu, veřejně vyhrožováno násilím a lynčováním," napsala v tiskové zprávě iniciativy Brno blokuje, která protidemonstraci zaštítila. Dodala, že oceňuje rychlou reakci policie.

Fotografie dívky, která se během prvomájového protestu v Brně postavila příznivcům krajní pravice, vyvolala velký zájem českých i zahraničních médií.

Prvomájová demonstrace krajní pravice se v moravské metropoli neobešla bez zákroku policie. Na místě museli zasahovat těžkooděnci.

Na akci pořádanou extremistickým uskupením Dělnická mládež, které je propojeno s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS), sice přišly jen asi dvě stovky příznivců extrémní pravice, dorazil ale také zhruba dvojnásobný počet jejich odpůrců, právě včetně skautů.

Výsledkem setkání plného pískání a nadávek bylo 11 lidí zajištěných policií kvůli protiprávnímu jednání.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.