0

KLDR slibuje, že „nelítostně zničí“ organizátory atentátu na Kim Čong-una

Vidělo: 1574 lidí

Organizátoři pokusu o atentát na vedení KLDR budou tvrdě potrestáni, prohlásil velvyslanec Severní Koreje v RF Kim Chen-čun.

Ve svém projevu v pátek v Moskvě řekl, že Pchjongjang „nelítostně zničí" zločince.

V minulém týdnu představitelé ministerstva národní bezpečnosti KLDR prohlásili, že americká CIA a výzvědná služba Jižní Koreje plánovaly atentát na severokorejského předáka Kim Čong-una pomocí nějaké biochemické látky.

V souvislosti s tím podle zprávy agentury Nová Čína náměstek ministra zahraničí Severní Koreje Chan Sol-rel oznámil, že Pchjongjang hodlá požádat o vydání osob podezíraných z příprav atentátu. Podle jeho slov se KLDR neodkladně zapojí do „protiteroristické války na korejský způsob" a bude ji provádět „důsledně a intenzivně".

Tato prohlášení zazněla na pozadí zatýkání občanů USA v KLDR. Koncem dubna bylo oznámeno zadržení v KLDR amerického občana Tonyho Kima (korejské jméno Kim San-dok) na obvinění z podvratné činnosti v zemi. Později agentura Reuters s odvoláním na Korejskou ústřední zpravodajskou agenturu oznámilo zadržení dalšího občana USA na podezření z protistátní činnosti.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.