0

Stopy hackerského útoku na Macrona vedou k americké krajní pravici

Vidělo: 1556 lidí

Stopa hackerského útoku, jehož terčem se těsně před nedávnými prezidentskými volbami ve Francii stalo hnutí Emmanuela Macrona, vede k americkým neonacistům, kteří sympatizují s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Uvedl to na své internetové stránce francouzský list Le Monde.

V závěru kampaně měly Macrona zdiskreditovat také falešné dokumenty o údajném kontu v daňovém ráji v Karibiku, které se rozšířily rovněž nejprve přes weby americké krajní pravice.

Tato nařčení měla posílit šance Macronovy soupeřky ve druhém kole prezidentské volby, vůdkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penové.

„Ať je původ těchto dokumentů jakýkoli, jejich šíření bylo zorganizováno v prostředí americké extrémní pravice s udivující pečlivostí,” napsal deník o poznatcích z dosavadního vyšetřování.

Diskusní fórum, web, sociální sítě 

Jakkoli původ falešných dokumentů má vyšetřování teprve odhalit, lze podle listu přinejmenším vysledovat, jak se organizovalo šíření informací.

Odkazy na ukradené e-maily Macronova hnutí se nejprve objevily na diskusním fóru 4chan, využívaném americkou krajním pravicí.

První článek o úniku se následně objevil na webu Disobedient Media, který je rovněž blízký „alternativní pravici”. Propagoval je kontroverzní publicista akreditovaný v Bílém domě Jack Posobiec mezi 100 tisíci fanoušky na Twitteru a na svém webu, který má rovněž francouzskou verzi.

Podle francouzského listu nelze vyloučit ani „ruskou stopu”, protože „existují vazby mezi americkou krajní pravicí a Ruskem”. Právě ruská státní média věnovala útokům na Macrona velkou pozornost.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.