0

Pozornost jednoho programátora pomohla zastavit kyberútok

Vidělo: 1569 lidí

Počítačový virus-vyděrač Wanna Cry, který nakazil desetitisíce počítačů po celém světě, se podařilo zastavit díky registraci doménového jména iuqerfsodp9ifjaposdfjhgosurijfaewrwergwea.com, píše The Guardian.

Programátor @MalvareTechBlog spolu se svým kolegou Darienem Hussem zjistil, že virus se obrací na tuto adresu, a rozhodl se doménu zaregistrovat, aby sledoval jeho aktivitu. Jak vyšlo najevo, byla adresa zašita v kódu viru pro případ, když ho bude třeba zastavit.

„Takže mohu jen dodat, že jsem náhodou zastavil mezinárodní kyberútok", napsal programátor.

Tak se podařilo útok zastavit, ale jen dočasně. Jakmile změní hackeři adresu, kyberútok se obnoví.

Večer 12. května začaly z celého světa přicházet zprávy o hromadném nakažení počítačů škodlivým šifrovacím programem. Za odblokování počítače žádali zločinci výkupné v bitcoinech.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.