0

CNN: USA poslaly ke Korejskému poloostrovu další letadlovou loď

Vidělo: 1527 lidí

Vojensko-námořní síly USA zahájily předislokaci letadlové lodi Ronald Reagan ke Korejskému poloostrovu, oznámila CNN s odvoláním na zdroje v Pentagonu.

Podle jejich údajů bude Ronald Reagan provádět v této oblasti cvičení s jinou lodí amerického vojenského námořnictva — Carl Vinson.

Situace na Korejském poloostrově se vyostřila poté, co v noci na neděli vyzkoušel Pchjongjang další raketu. V pondělí KLDR oficiálně oznámila úspěšný start balistické rakety středního doletu. Raketa letěla 30 minut, uletěla 800 kilometrů a spadla v Japonském moři za hranicemi zvláštního ekonomického pásma Japonska. Severokorejská raketa dosáhla poprvé výšky 2000 kilometrů.

Dříve v dubnu připlula k poloostrovu americká útočná skupina v čele s atomovou letadlovou lodí Carl Vinson. Po cestě se zúčastnila letadlová loď v Japonském moři společných cvičení se silami vzdušné sebeobrany Japonska, a pak s vojenským námořnictvem Jižní Koreje. Bylo oznámeno, že útočná skupina v čele s Carlem Vinsonem zůstane v akvatóriu Korejského poloostrova neurčitou dobu, aby se zúčastnila společných operací s Jižní Koreou.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.