0

KLDR odpálila raketu neznámé modifikace, informuje Yonhap

Vidělo: 1515 lidí

Severní Korea uskutečnila v neděli odpálení rakety nebo střely neznámé modifikace z okresu Pukchang provincie Pyeongannam-do, informovala agentura Yonhap.

Přesně před týdnem odpálila KLDR balistickou raketu, jejíž technické parametry předčily všechny předcházející. Příští den Severní Korea oficiálně potvrdila, že vypuštění balistické rakety 14. května bylo úspěšné. Víc než to, byla sdělena přesná výška letu — 2111 km a vzdálenost do bodu pádu — 787 km. Raketa spadla do Japonského moře za hranicí zvláštního ekonomického prostoru Japonska. Dvoutisícové výšky bylo dosaženo poprvé.

Severní Korea potvrdila předpoklady japonských a jihokorejských vojáků o tom, že raketa měla převislou dráhu, i když původně bylo vypuštění téměř vertikální. Tím se daří zkrátit vzdálenost z místa startu do místa dopadu, protože, podle výpočtů vojáků, kdyby měla střela vypuštěná v neděli obvyklou trajektorii, urazila by asi 4000 kilometrů a mohla dosáhnout Guamu nebo Havajských ostrovů.

Japonští vojáci se přiklánějí k názoru, že střela odpálená v neděli byla prezentována na vojenské přehlídce 25. dubna a upoutala tenkrát pozornost odborníků.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.