0

Při březnovém náletu na Mosul zemřelo přes sto civilistů, přiznali Američané

Vidělo: 1432 lidí

Spojené státy přiznaly, že při jejich březnovém náletu na Mosul zemřelo nejméně 105 civilistů. Velení americké armády uvedlo, že letectvo cílilo na dva odstřelovače takzvaného Islámského státu. Použilo prý velmi přesně naváděnou munici, ta ale způsobila výbuch trhavin v budově, v které se odstřelovači skrývali a kde byli také civilisté.

V nižších patrech budovy, kde byli ukryti odstřelovači Islámského státu, se tísnili i civilisté. Budova, v níž měli teroristé uskladněny trhaviny, se při útoku zhroutila.

Americká letadla útočila ve snaze podpořit pozemní akce irácké armády při bojích o západní Mosul. Při bitvě trvající od února tam již bylo zabito či zraněno více než 1600 civilistů.

Dřívější americké závěry o tom, že islamisté do domů před útokem naháněli civilisty záměrně, podminovali je a palbou na ně naváděli americká letadla, podle agentury AP nepotvrdilo několik svědků, kteří nálet přežili.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.