0

Japonská ministryně obrany požádala o zrušení vojenských cvičení USA na Okinawě

Vidělo: 1466 lidí

Japonská ministryně obrany Tomomi Inada požádala o zrušení vzdušných výsadkových cvičení u jižního ostrova Okinawy naplánovaných na 31. května a 1. června velením OS USA dislokovaných v Japonsku.

Podle informace televize NHK Inada zdůraznila, že americké vojenské velení zaslalo varování NOTAM místní správě civilního letectva, i když mezi oběma zeměmi platí dohoda, že USA budou informovat o nadcházejících cvičeních nejpozději sedm dnů před datem jejich zahájení.

„Obrátili jsme se na USA se žádostí zrušit cvičení a odvolat varování pro letadla. V daném okamžiku nemáme odpověď americké strany", podotkla ministryně obrany Japonska.

Na Okinawě se nachází 25,8 tisíce amerických vojáků a 19 tisíc jejich rodinných příslušníků a civilních osob z USA. Je tam soustředěno 70 % všech amerických objektů v Japonsku s ohledem na zaujímané území, i když Okinawa činí pouhé jedno procento japonského území. Poslední výsadkové cvičení vojenského letectva USA na Okinawě se konalo koncem dubna nehledě na nespokojenost místních obyvatel.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.