0

Britský odborník: protitankové prostředky NATO jsou málo efektivní proti “Armatě”

Vidělo: 1559 lidí

Odborník Mezinárodního institutu strategických výzkumů v Londýně Brit Ben Barry se domnívá, že současné protitankové prostředky, používané NATO, jsou málo efektivní proti ruskému tanku T-14 „Armata“, uvádí televizní a rozhlasová společnost BBC.

Nový ruský tank T-14 Armata je vybaven komplexem aktivní obrany „Afganit", který může jak fyzicky ničit cíle, tak je i porouchat. Radiooptický radar „Afganitu" se skládá ze čtyř aktivních fázových anténních mřížek, které upozorňují na blížící se střely.

Systém radioelektronického rušení ruší trajektorii raket — pomocí blokování laserů a radarů a pomocí kouřové clony.

Podle názoru Barryho je podobný systém nebezpečný pro celou generaci protitankových zbraní, včetně dodávaných amerických raketových komplexů Javelin.

Barry se domnívá, že v zemích NATO prakticky neprojednávají tento problém. Některé země provádějí výzkumy a pokusy, aby vybavily své tanky systémem aktivní obrany.

„Ale zdá se, že nevěnují pozornost nevyhovujícím závěrům o jejich vlastním protitankovém potenciálu", domnívá se odborník.

Domnívá se, že země NATO musí přijmout opatření ke zdokonalení systému protitankové obrany.

Podle informace BBC Norsko jako jedna z prvních zemí v NATO vyčlenilo prostředky na výměnu raketových komplexů Javelin, aby byla zachována schopnost vést boj proti těžké obrněné technice. Uvádí se, že podle plánu nákupů na obranné cíle v Norsku má být vyčleněno 200-350 milionů korun (24-42 milionů dolarů) na výměnu raketových komplexů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.