0

Londýnský taxikář sdělil, jak se pokoušel zastavit útočící teroristy

Vidělo: 1472 lidí

Řidič londýnského taxíku, který byl očitým svědkem teroristického útoku v britské metropoli, sdělil, jak se pokoušel zastavit útočníky s noži na Londýnském mostu.

Taxikář Chris řekl v éteru rozhlasu LBC, že i když neviděl, jak dodávka vjela na mostu do chodců, stal se svědkem všech dalších událostí.

„Tři muži vystoupili z auta s noži dlouhými asi 30 centimetrů a vydali se do Borough High Street, kde bezhlavě útočili na lidi," vzpomíná taxikář.

Vyprávěl, jak se obrátil na svého klientí a řekl, že teď srazí autem jednoho z útočníků.

„Chtěl jsem ho srazit. Otočil jsem a zkusil to, ale ten se mi vyhnul," řekl řidič. Hned na to přispěli policisté, dodal Chris.

Chris popsal útočníka jako vysokého muže, nakrátko ostřihaného a s bradkou. Podle jeho slov měli všichni tři zločinci středomořské vzezření.

Další spolubesedníci rozhlasové stanice sdělili, že viděli lidi ležící na ulici a policisty ozbrojené obušky a pistolemi.

Policie předtím potvrdila, že na Londýnském mostu a blízké tržnici Borough došlo k teroristickým útokům. Na mostu vjela dodávka do chodců, na Borough utrpěli lidi bodná zranění. Je to třetí teroristický útok ve Velké Británii za dva a půl měsíce. Kvůli předcházejícímu útoku 22. května v Manchesteru vyhlásila premiérka Theresa Mayová na několik dní nejvyšší stupeň teroristické hrozby, což umožnilo zapojit do bezpečnostních opatření v klíčových objektech armádu. Před týdnem byl stupeň ohrožení snížen.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.