0

SAE poskytly katarským diplomatům 48 hodin na vycestování ze země

Vidělo: 1389 lidí

SAE poskytly katarským diplomatům 48 hodin, aby vycestovali ze země, informuje televize Al Arabia.

Čtyři arabské státy, Bahrajn, Saúdská Arábie, Egypt a SAE, oznámily v pondělí ráno zrušení diplomatických vztahů s Katarem.

„Diplomatická mise Kataru má 48 hodin na to, aby opustila zemi," cituje televize text prohlášení.

Konflikt mezi Katarem a sousedy z regionu vypukl týden po summitu zemí Perského zálivu a USA v Rijádu, kdy Katarská zpravodajská agentura zveřejnila projev jménem emíra této země na podporu navázání vztahů s Íránem. Na summitu v metropoli Saúdské Arábie odsoudilo království jménem všech účastníků schůzky Írán za jeho nepřátelskou politiku a pohrozilo adekvátní odpovědí. Mluvčí katarského ministerstva zahraničí později prohlásil, že web agentury byl prolomen a projev jménem emíra byl zveřejněn hackery a nemá žádný vztah ke katarskému lídrovi.

Později SAE a Egypt prohlásili, že zrušili diplomatické vztahy s Katarem kvůli jeho podpoře islámského hnutí Muslimské bratrstvo. Káhira rovněž obvinila Dauhá z rozšiřování ideologie teroristických skupin Islámský stát a Al-Káida.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.