0

Rusko nezaplatí další příspěvek do rozpočtu Rady Evropy

Vidělo: 1430 lidí

Ruská vláda se rozhodla nezaplatit další příspěvek ve výši 11 miliónů eur (290 miliónů Kč) do rozpočtu Rady Evropy. Informoval o tom v úterý zpravodajský server ruské redakce BBC s odkazem na předsedu Státní dumy (dolní komory ruského parlamentu) Vjačeslava Volodina. Důvodem je neúčast země na jednáních Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE).

Parlamentní shromáždění se po ruské anexi poloostrova Krym v roce 2014 rozhodlo zavést sankce proti ruským zástupcům ve shromáždění. Diplomaty tak zbavili práva hlasovat na zasedáních PACE a podílet se na činnosti některých orgánů Rady Evropy. V reakci na tato omezení se Rusko odmítlo činnosti Rady účastnit do doby, než se sankce proti jeho zástupcům zruší.

Rozhodnutí ruské vlády neplatit příspěvky do rozpočtu Rady Evropy podpořili i ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov a předsedkyně Rady federace (horní komory ruského parlamentu) Valentina Matvijenková. Kreml podle Matvijenkové zájem o účast v Radě Evropy postupně ztrácí, protože se z ní stává marginální organizace, která ztrácí vliv.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.