0

Albert zvýší mzdy pokladním od července o dalších pět procent

Vidělo: 1430 lidí

Obchodní řetězec Albert navýší od července mzdy zaměstnancům pracujícím na provozních pozicích v obchodech v průměru o pět procent. Domluvili se na tom zástupci vedení společnosti s odbory. Jde tak letos již o druhé zvýšení mezd. Celkem tak pracovníci dostanou přidáno za letošní rok 13,5 procenta. Výši průměrné mzdy společnost neuvedla.

Zaměstnanci Albertu od ledna na provozních pozicích v obchodech v průměru vydělávali při plném úvazku 15 500 korun. Pět procent z této částky činí 775 korun.

„Letos v lednu jsme se společně s navýšením mezd provozním zaměstnancům zavázali k sedmiprocentnímu nárůstu v roce 2018. Jsme rádi, že tento slib můžeme začít plnit již nyní,” uvedl ředitel lidských zdrojů řetězce Albert Ctirad Nedbálek.

Konkurenční řetězec Lidl v březnu zvýšil nástupní mzdy po celé republice s výjimkou hlavního města na 23 333 korun při plném úvazku. V Praze pak nabízí 24 tisíc. Zvýšení mezd nedávno oznámily i řetězce Tesco a Penny.

Průměrná hrubá měsíční mzda v Česku v prvním čtvrtletí letošního roku činila 27 889 korun. Minimální mzda činí pro rok 2017 11 tisíc korun.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.