0

Francouzský ministr zahraničí řekl, odkud šly příkazy o teroristických činech v zemi

Vidělo: 1389 lidí

Francouzský ministr zahraničních věcí Jean-Yves Le Drian oznámil, že příkazy o teroristických činech na francouzském území šly z Rakky, „hlavního města“ skupiny Islámský stát (IS, v Rusku zakázána).

„Právě se vedou boje za Mosul a za Rakku. Už jsem mluvil o tom, jakou váhu přikládá Francie získání Rakky, protože právě z Rakky byly vyslány příkazy k organizaci teroristických činů na francouzském území," řekl Le Drian po jednáních s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

Syrské demokratické síly, jejichž členy jsou hlavně kurdské milice, 6. listopadu ohlásily začátek operace s cílem osvobodit Rakku od IS za podpory sil mezinárodní koalice pod vedením USA. Turecko, které je americkým spojencem v koalici, již vyjádřilo obavu, že si mohou Kurdové nechat po operaci město pod svou kontrolou.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.