0

Američané představili bezpilotní letoun, který může létat skoro rychlostí zvuku

Vidělo: 1562 lidí

Americká společnost Kratos Defense & Security Solutions představila na mezinárodní letecké přehlídce v Le Bourget v Paříži vysokorychlostní bezpilotní letoun XQ-222 Valkyrie. Informuje o tom Rambler News Service.

Podle informací Kratos patří stroj k nové třídě bezpilotních leteckých systémů. Spojuje v sobě nejen pohyblivost a daleký dosah, ale může také nést jako užitečný náklad nejen zařízení pro rozvědku a pozorování, ale i smrtící zbraň. Může dosahovat až rychlosti prakticky shodné s rychlostí zvuku. Délka Valkyrie je skoro 9 metrů, rozpětí křídel je 6,7 metru.

Podle informací Bloomberg je stroj vytvořen pro vzdušnou podporu pilotů stíhaček. První let bezpilotního letounu by se měl uskutečnit na jaře 2018.

RNS uvádí, že Valkyrie je vytvořen na základě vzdušného terče a jeho zvláštností je poměrně nízká cena (okolo 2-3 milionů dolarů) ve srovnání s cenou současných bojových letadel používaných v oblasti, které stojí 50-100 milionů dolarů. Vzdálenost letu bezpilotního letounu je více než 3000 námořních mil (více než 5500 kilometrů).

Dříve izraelská společnost Eviation Aircraft představila na letecké přehlídce prototyp elektrického letadla Alice.

Pařížská letecká přehlídka v Le Bourget je jedou z největších na světě a koná se na letišti Le Bourget. První přehlídka letadel se v hlavním městě Francie konala v roce 1908 a od roku 1949 se přehlídka koná jednou za dva roky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.