0

Vyděračský virus Petya zaútočil na ruské a ukrajinské společnosti

Vidělo: 1371 lidí

Vyděračský virus Petya byl příčinou rozsáhlého útoku na ropné, telekomunikační a finanční společnosti Ruska a Ukrajiny. RIA Novosti o tom informovala společnost Group-IB, která se specializuje na časné objevení kybernetických hrozeb.

„Blokuje počítače a vyžaduje 300 dolarů v bitcoinech. Útok proběhl okolo 14.00. Soudě dle fotografií jde o cryptolocker Petya. Způsob šíření v lokální síti je podobný s WannaCry," objasnilo tiskové oddělení společnosti.

Podle předběžných informací bylo virusem nakaženo mnoho společností včetně Bašnefť, Rosněfť a také ukrajinské Zaporožjeoblenergo, Dniproenergo a Dněprovský elektroenergetický systém.

„Mondelez International, Oschadbank, Mars, Nova Postha, Nivea, TESA a další. Kyjevské metro bylo také vystaveno útoku hackerů. Útok proběhl i na ukrajinské vládní počítače, obchody Auchan, ukrajinské operátory (Kijevstar, LifeCall a UkrTeleKom), Privatbank. Pravděpodobně se obětí útoku stalo i letiště Boryspil," dodal zástupce Group-IB.

Dříve o útocích na své servery informoval Rosněfť. Společnost uvedla, že okamžitě přešli do záložního systému vedení výroby, což umožnil to, že nebylo nutné pozastavit těžbu ropy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.