0

Cameron a princ William se mohli zamíchat do korupčního skandálu FIFA

Vidělo: 1430 lidí

Princ William a bývalý premiér Velké Británie David Cameron se zúčastnili schůzky, na níž se projednávala výměna hlasů mezi Anglií a Jižní Koreou při volbě zemí-hostitelek fotbalových MS, praví se v referátu bývalého šéfa vyšetřovací komory výboru pro etiku FIFA Michaela Garcie uveřejněném na oficiálních webových stránkách této organizace.

V úterý zveřejnila FIFA plné znění referátu Garcie o vyšetřování procedury volby hostitelů pro MS 2018 a 2022. Anglie podala přihlášku na uspořádání MS 2018, a Jižní Korea — MS 2022, v důsledku hlasování však dostaly toto právo Rusko a Katar.

V Garciově referátu se praví, že předseda anglické přihlášková kampaně Jeff Thompson potvrdil, že se spolu s Cameronem a princem Williamem setkal s tehdejším viceprezidentem FIFA Chung Mong-joonem v jednom hotelu v Curychu v předvečer procedury voleb hostitelů obou MS v prosinci 2010.

„Premiér poprosil tehdy Chung Mong-joona, aby hlasoval pro Anglii. Ten odpověděl, že to udělá, když odevzdá Thompson svůj hlas Jižní Koreji. Thompson souhlasil", říká se v referátu na základě údajů poskytnutých anglickou delegací. Chung Mong-joon ze své strany popíral skutečnost podobné schůzky.

V Garciově referátu se také praví, že žádná porušení ze strany organizačního výboru Rusko 2018 v průběhu přihláškové kampaně nebyla.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.