0

USA obvinily Sýrii z neplnění závazků k zákazu chemických zbraní

Zobrazeno: 1349

Damašek i nadále neplní své závazky podle konvence o zákazu chemických zbraní, prohlásili na MZV USA.

Podotkli, že „dnes vydala Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) referát, který potvrzuje použití 7. dubna 2017 v Chan Šajchúnu sarinu nebo látky podobající sarinu". K tomuto závěru dospěla mise na základě „širokého spektra informace včetně výsledků analýzy biologických a lékařských vzorků odebraných obětem útoku a ze životního prostředí, a také rozsáhlá interview za účasti očitých svědků".

Na MZV USA oznámili, že USA „rozhodně podporují" misi OPCW, a také dodatečný mechanismus pro společné vyšetřování.

„Fakta líčí podlý a velmi nebezpečný příběh použití chemických zbraní Asadovým režimem. Kvůli pokračujícímu použití chemických zbraní a neschopnosti úplně zničit svůj program chemického zbrojení Sýrie i nadále neplní své právní závazky vyplývající z Úmluvy o chemických zbraních a rezoluce č. 2118 Rady bezpečnosti OSN", podotýká se ve zprávě amerického zahraničněpolitického rezortu.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.