0

USA obvinily Sýrii z neplnění závazků k zákazu chemických zbraní

Vidělo: 1528 lidí

Damašek i nadále neplní své závazky podle konvence o zákazu chemických zbraní, prohlásili na MZV USA.

Podotkli, že „dnes vydala Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) referát, který potvrzuje použití 7. dubna 2017 v Chan Šajchúnu sarinu nebo látky podobající sarinu". K tomuto závěru dospěla mise na základě „širokého spektra informace včetně výsledků analýzy biologických a lékařských vzorků odebraných obětem útoku a ze životního prostředí, a také rozsáhlá interview za účasti očitých svědků".

Na MZV USA oznámili, že USA „rozhodně podporují" misi OPCW, a také dodatečný mechanismus pro společné vyšetřování.

„Fakta líčí podlý a velmi nebezpečný příběh použití chemických zbraní Asadovým režimem. Kvůli pokračujícímu použití chemických zbraní a neschopnosti úplně zničit svůj program chemického zbrojení Sýrie i nadále neplní své právní závazky vyplývající z Úmluvy o chemických zbraních a rezoluce č. 2118 Rady bezpečnosti OSN", podotýká se ve zprávě amerického zahraničněpolitického rezortu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.